248. sayı

Halkın Sesi 248. Sayı “Bükemediği her bilekte yeniliyor faşizm” manşetiyle çıktı

Ferda Koç “Ne bu şiddet bu celal” başlığıyla, Betül Öztürk “Öğretmenler barışı savunuyor” başlığıyla, 2. sayfada “Bir barikatta batı da kuralım” başlığı ile YOL yazısı var

Gündem sayfaları(3. 4. 5. 8. Sayfalar)

Anymous’un Türkiye’ye yaptığı siber saldırı ve Türkiye’nin IŞİD’e desteği sürdükçe saldırıların devam edeceğinin haberi, bunun dışında tutuklı gazeteciler dair “Heyecanını yütüren bir muhabir her şeyini yitirir” başlıklı haber yer alıyor.

“Gerçeğe kulak ver, direnişin sesine ses kat! Bunun adı yaşam savaşı!” başlıklı yazıda Kürt illerindeki sokağa çıkma yasaklarıyla birlikte yaşam hakkı yok sayılanlar üzerine bir değerlendirme yapılıyor. “Elinde kazanamadığı savaştan başka bir şey yok” başlıklı yazıda Tayyip Erdoğan’ın çıkmazları değerlendiriliyor.

“Arkamızdaki tek güç Tuzluçayır halkıdır” başlıklı yazıda Tuzluçayır’daki cami cemevi prjesinin hukuksal olarak iptali değerlendiriliyor. Bunun yanında emekli hakları meclisi de “Emekli-senden emekli hakları meclisine” tartışması yürütülüyor.

5 Deniz(6. 7. Sayfalar)

AKP-İsrail ilişkileri ve AKP’nin Ortadağu’da hiçbir denklem içinde yer almaması değerlendiriliyor.

9. sayfa Kibele

Kibele’de bu sayı Halkevleri’nin yaklaşan genel kurullarında kadın adaylarla yönetime girecek olan Batıkent ve Beyazevler Halkevleri kadınların halkevini değerlendiriyor. Mor patikada Paris Komüni’ne hayat veren kadın Louise Michel anlatılıyor.

Emek(10. 11. Sayfalar)

Emek sayfalarında Soma Dava’sı ve Mersin’e yayılan grev ve kazanımlar değerlendiriliyor.

Kent-Doğa(12. 13. Sayfalar)

“Kamyonlarını al yoksa yakacağım” başlığında Zonguldak’ta ÇED toplantısınin engellenmesi değerlendiriliyor.

“Beyefendi evinle bizzat ilgileniyor başlığı ile Ambarlı halkının barınma hakk mücadelesi değerlendiriliyor.

14. ve 15. Sayfalar

Katliam, yasak ve baskılara karşı 1 yılın direnişi

16. sayfa Sermaye

“FED faiz açıkladı mı, çarşı Pazar karıştı mı?” başlıklı yazıda Amerikan Merkez Bankası faiz kararını neden piyasalar nefesini tutup bekler? Sorusuna cevap veren bir değerlendirme yapılıyor

17. sayfa Dünya

“Kolombiya’nın barışı mı?” başlıklı yazıda Kolombiya devleti ve FARC arasındaki anlaşma değerlendiriliyor.

18. sayfa Hukuk

“Hendekler, direniş ve hukuk” başlıklı yazıda Kürt illerindeki yasaklarla hak ihlalleri ve direnme hakları üzerine bir değerlendirme yapılıyor

19. sayfa Halkın Mühendisleri

“Rusya şantiyelerinde Suriye savaşı” başlıklı yazıda Rusya’da çalışan Türkiyeli mühendlislerin iş güvenliğinin tehlikeye girdiği değerlendiriliyor.

Atölye (20. Ve 21. Sayfalar)

Atölye sayfasında Faşizm üst başlığında, “Halkın tek güvencesi faşizme karşı direniş hareketi” değerlendirmesi yapılıyor.

22. sayfa Eğitim

“Savaş dersi son bulsun” başlığıyla Kürt illerindeki yasaklarla eğitim ve yaşam haklarına saldırılan çocuklar değerlendiriliyor.

23. sayfa Üniversite

“ODTÜ biat etmez” başlığıyla ODTÜ Mescid Topluluğu’nun gerici saldırısına karşı üniversitelilerin direnişi değerlendiriliyor.

24. sayfa Tarih

Yaratıcı, sezgi odaklı ve şiirsel gerilla başlığı ile zapatista anlatılıyor.

25. sayfa Bir Kitap Bir Film

“Star wars’da iyi yok” başlığı ile en son vizyone giren Star Wars filmi değerlendiriliyor

26. sayfa Forum

Hayatunı kaybden Gülten Akın’ın kitaplarının Ethem Sarısülük Kütüphanesi’ne geliş süreci anlatılıyor.

Arka Kapak

“İFF’nin perdeleri barışa açıldı” başlığı ile Kıbrıs, Çanakkale, Eskişehir, Antakya, Çanakkale’de perdelerini açan İFF değerlendiriliyor.

  • Halkın Sesi sayı 248