246. sayı

Halkın Sesi 246. Sayı "Bu memleket bizim. Katillere bırakmayacağız" manşetiyle çıktı

"Tahir Elçi ve Sur barikatı" yazı ile Ferda Koç, "Taşeronda toplu sözleşme ortaoyunu" yazı ile Serdar Aslan, "Suriye savaşında kimin tarafındayız" yazısı ile Ali Ergin Demirhan köşe yazıları ile gazetemizin bu sayısında yer alıyor.

2. Sayfada "Bu memleket bizim, savaş suçlularına, katillere ve zorbalara bırakmayacağız!" başlığı ile Yol yazısı var

Gündem sayfalarında (3, 4, 6, 7 8 sayfaları);

Tahir Elçi'nin Diyarbakır'da katledilmesi süreci ile ilgili Diyarbakır ortasında vurulmuş uzanırım. Ben bu kurşun sesini nerde olsa tanırım" başlıklı yazı yer alıyor.

Erdoğan'ın Rus uçağını vurma emri vermesi, AKP'ye yeniden ihtiyaç doğuracak ve inisiyatif aralığı açacak bir NATO-Rusya gerilimi yaratmaya yönelik tehlikeli denemesi "Erdoğan'ın Rus ruleti" başlıklı yazımızda değerlendiriliyor.

Can Dündar ve Erdem Gül, Suriye'ye yardım taşıdığı öne sürülen MİT TIR'larının silah taşıdığını ortaya koyan haberleri nedeniyle Tayyip Erdoğan'ın bizzat emriyle tutuklanması "Gerçekler hapsedilemez" yazımızda.

Hükümetin yeni kabinesi ise "Yeni Kabine Saray'a layık"başlıklı yazıda değerlendiriliyor.

Ankara'da İlker mahallesine gizlice dikilen baz istasyonuna karşı mahalleli doğrudan eyleme geçerek baz istasyonunu yakması ise bir deneyim olarak gündem sayfalarımızda yer buluyor.

Kibele sayfasında 25 Kasım'da ülkenin dört bir yanında sokaklara çıkan kadınlar yer alıyor ve Mor Patika'da ise Kübalı kadınların varoluş öyküsü var.

Dünya sayfalarında (10, 11 sayfaları);

"Bizim savaşımız değil" başlığı ile Fransa halkının Fransa yöneticilerinin sıkıyönetim ve savaş politikalarına yönelik tepkisi;

"Arjantin'de kim kazandı?"başlıklı yazıda ise 22 Kasım'da yapılan başkanlık seçimlerini muhafazakarların kazanmasıyla ilgili değerlendirme yer alıyor.

Emek sayfalarında (13, 14 sayfaları);

Dev Sağlık İş'in 9. Olağan Kurulu "Yeniden kuruluşun eşiğinde" başlığıyla gazetemizde.

14. sayfada ise DİSK/Enerji-Sen Genel Sekreteri Süleyman Keskin ile röportaj var.

Sermaye sayfasında, Erdoğan'ın patronlardan oluşan yeni "şirket" kabinesi yer alıyor.

Kent-Doğa sayfasında "Saray'dan şantiyeye inşaat rantının kirli sureti" başlıklı yazı ve Haliçport projesiyle, Dört Ayaklı Minere'nin öyküsü yer alıyor.

Hukuk sayfamızda ise AKP'nin işlediği suçlarla Uluslararası Ceza Mahkemesi'nde yargılanma ihtimali ele alınıyor.

Atölye sayfalarımızda ülke siyaseti ve devrimci süreci değerlendirirken işçi sınıfı hareketini temel alan bir tartışmayı ele alıyoruz :"Dinlemeye ayrılmış zamanı da istiyoruz!" Tarih sayfasında "AKP devleti ve MTTB'nin misyonu" başlıklı yazı var.

23. sayfamızda AKP'nin muhalif toplumsal kesimlere yönelik saldırılar üzerinden korku salarak bütün toplumu teslim alma politikasının hedefindeki Aleviler var: "Aleviler kendilerini savunacak" başlıklı yazı yer alıyor.

24 . sayfamızda yeni formatıyla birinci yılını tamamlayan Halkın Sesi Gazetesi'nin okurlarına mektubu yer alıyor: Bugünün direniş hareketinin gazetesi nasıl olmalı?

25. sayfamızda İzmir'de sokak satışları ile Halkın Sesi'ni yurttaşlara ulaştıran Halkevcilerin gazetemize yazdığı ve sokak satışlarında yaşadıkları deneyimi aktardıkları mektup yer alıyor.

Halkın Mühendisleri sayfasında Rusya ve Türkiye arasında yaşanan kriz ile ilgili "Uçak düştü doğalgaz uçar mı?" başlıklı yazı yer alıyor.

27. sayfamızda Sokağın Sesi sayfası yer alıyor.

Arka kapağımızda ise Tahir Elçi'nin Diyarbakır'da katledilmesinin ardından Fırat'ın doğusu ve batısında yapılan eylemler yer alıyor.

  • Halkın Sesi sayı 246