243. sayı

Halkın Sesi gazetesi 243. sayı "Katili tanıyoruz, üstüne yürüyoruz" manşeti ile çıktı. 243. sayı 10 Ekim Ankara katliamının arkasından katliamda yaşamını yitirenleri anmak, 10 Ekim günü yaşananları aktarmak ve katliamın sorumlularını teşhir etmek üzere hazırlandı. Gazetenin orta sayfası 10 EKim'de yaşamını yitirenlerin fotoğraf ve adlarına ayrıldı.

"Yarım kalmayacak sloganlarınız, mısralarınız, gülüşleriniz, sözümüz söz yıkacağız katillerin düzenini"

2. Sayfada "AKP'yi alt edeceğiz: Sandıksa sandık, sokaksa sokak" başlığı ile Yol yazısı var.

Gündem sayfasında "Bu yükü omuzlayacak, Saray'ın düzenini yıkacağız!" başlıklı yazıda örgütlü dayanışma ve direnişin karşısında Saray'ın düzeninin yıkılacağı yazıyor.

4 ve 5. sayfalarımızda "Ne unutur ne de affederiz, katili tanıyoruz" başlığı ile Ankara Katliamı'nda yaşananlar yer alıyor.

Seçim sayfalarında (6, 7, 10, 11. 15 sayfalar);

"Saray'a verecek tek bir oyumuz yok!" başlıklı yazıda AKP'nin seçim çalışmalarına yönelik tepkiler yer alıyor.

"Oy vermek yetmez oylara sahip çıkmaya sandık başına!" başlıklı yazı 1 Kasım seçimlerinde sandık başında halk seferberliğine çağrı yapıyor.

"AKP 1 Kasım'da ne vadediyor?" başlıklı yazıda AKP'nin 5 ay arayla yayınladığı ikinci seçim beyannamesi ele alınıyor.

"Kan var. Bütün sözlerinin altında" başlıklı yazıda Tayyip Erdoğan ve AKP hükümetinin katliamın ardından söyledikleri sözler yer alıyor.

"AK Parti'ye oy veren Ak Partiliyim diyen vatandaş sözümüz sana" başlıklı yazı AKP'ye şimdiye kadar oy vermiş emekçilere, esnaflara, köylülere, gençlere sesleniyor.

"Katil Saray'da yalnız. Biz milyonlarız" başlıklı yazıda Ankara Katliamı'nın ardından yaşanan anma ve protestolar yer alıyor.

Kibele sayfasında "AKP'nin kadınlardan oy isteyemez çünkü" başlıklı yazıda iktidarın kadınlara ne vaadettiği yer alıyor.

14. Sayfada AKP'nin sicili yer alıyor. "13 yıl, 1 parti 32 bini aşkın ölüm"

Üniversite sayfasında "Soyunuz kurudu. Gençliği tavlayamayacaksınız" başlıklı yazıda AKP kurmaylarının gençliğin desteğini kaybetmelerindenduydukları yer alıyor.

Arka sayfamız katliamda yaşamını yitirenlere ayrıldı: Saray yenilecek, halk kazanacak

  • Halkın Sesi sayı 243