242. sayı

Halkın Sesi 242. Sayı "Saray yenilecek halk kazanacak" manşetiyle çıktı.

"Mesele Meclis'e HDP'yi sokmak değil" başlıklı yazısı ile Ferda Koç, "Muhalefete hayır, Saray'a evet trajedisi" başlıklı yazısı ile Umar Karatepe, "Diyarbakır surların ardı" başlıklı yazısı ile Murat Bay ve "Amerikan Demokrat Parti'de sosyalist Sanders yükselişte" başlıklı yazısı ile Anıl Aba gazetemizin bu sayısında köşe yazılarıyla yer alıyor.

2. sayfada "Saray'ın saltanatını birlikte yıkalım" başlığı ile Yol yazısı var.

Gündem sayfalarında (3, 4, 5, 6 sayfalar):

"Çürüyor, çatırdıyor, yıkılacak" başlıklı yazıda AKP'nin açmazları ele alınıyor.

"Saray'ın hayali HDP'siz meclis" başlıklı yazıda seçim çalışmasını 1 Kasım'da HDP'yi baraj altında bırakmak üzerine kuran AKP ve taktikleri yer alıyor.

"AKP, savaşı tahkim ediyor" başlıklı yazıda AKP'nin Kürt hareketi ve HDP'ye yönelik başlattığı saldırganlıkta son durum haberleştiriliyor.

6. sayfamızda 10 Ekim'de Ankara'da düzenlenecek Emek, Barış, Demokrasi mitingi ve savaş politikalarına karşı Çukurova'da oluşturulan Yaşam Hakkı Meclisleri'nin 4 Ekim miting çağrısı yer alıyor.

5 Deniz sayfasında Rusya'nın Suriye'de sahaya inmesi ve AKP'nin planlarının bozulmasıyla ilgili "AKP mat olma yolunda" başlıklı yazı var.

Kibele sayfasında "Cizreli kadınların eli barış için uzanıyor" başlıklı izlenim yazısı var.

Sermaye sayfasında AKP'nin sermayeye yönelik operasyonları ve sermayenin AKP'ye tepkisiyle ilgili "AKP-sermaye geriliminde dozaşımı" başlıklı yazı yer alıyor.

Emek sayfalarında Metal direnişinin ardından başlayan sendikalaşma süreciyle ilgili yazı ve Türkiye'de sığınmacıların ucuz işgücü olarak çalıştırılmasıyla ilgili "İşçi yok, Suriyeli çalıştırıyoruz" başlıklı değerlendirme var.

Kent-Doğa sayfalarında Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nin "yenileme" adı altında ranta açılması yer alıyor.

Orta sayfada Halkevi Genel Başkanı Oya Ersoy'la 1 Kasım seçimleri hakkında röportaj yer alıyor.

Dünya sayfasında Yunanistan halkının AB'nin kemer sıkma politikalarına boyun eğen Çipras'ın seçimlerde yine galip çıkmasıyla ilgili "SYRIZA'nın ürkütmeyen zaferi" başlıklı yazı yer alıyor.

Hukuk sayfasında "AKP'nin OHAL'i: Özel güvenlik bölgeleri ve sokağa çıkma yasağı" yer alıyor.

Halkın Mühendisleri sayfasında Danıştay'ın kararı ile yaşam alanlarında yer alan baz istasyonlarının kaldırılmasıyla ilgili "Baz istasyonlarına karşı ihtiyatlı ol" başlıklı yazı var.

Atölye sayfasında devrimci propaganda ile ilgili "Tehlikeli zamanlarda devrimcilik" başlıklı yazı yer alıyor.

Dosya sayfamızda homofobi ile ilgili "Ben homofobiğim ya napalım" başlıklı yazı var.

Çeviri sayfamızda Patrıck Cockburn'nun "Esad rejimi çökerse felaket olur" başlıklı yazı yer alıyor.

Tarih sayfasında Şili referandumu ve 1 Kasım seçimlerinin benzerliği ile ilgili "Diktatörlerin seçimi" başlıklı yazı var.

26. sayfada göçmen sorununun Avrupa'nın siyasal krizi haline gelmesiyle ilgili "Avrupa'nın kapılarını çalmak" başlıklı yazı var.

27. sayfada Sokağın Sesi yer alıyor.

Arka sayfada Halkevleri Yaz Okulu Yaratıcı Drama Atölyesi'nin Cizre'ye taşınmasıyla ilgili "Gülmeyen yüzümüzü boyadılar, artık gülüyoruz" başlıklı yazı var.

  • Halkın Sesi sayı 242