241. sayı

Halkın Sesi Gazetesi 241. Sayı "Yenemiyor, yenilecek" manşetiyle çıktı

"Neye niyet neye kısmet" başlıklı yazı ile Ali Ergin Demirhan, "Cizre yıkılmadı, faşizm yıkılmadı" başlıklı yazısı ile Ferda Koç ve "Kızkardeşlik üzerine düşünceler" başlıklı yazısı ile Selcan Adıyaman gazetemizin bu sayısında köşe yazılarıyla yer alıyor.

2. sayfada "Rüzgar Saray'a karşı esiyor" başlığı ile Yol yazısı var.

Gündem sayfalarında (3, 4, 5, 6, 7, 8 ve 9 sayfalar);

"Kullanım süresi doldu" başlıklı yazıda ABD-AKP ilişkileri ve egemen sınıflar açısından AKP'nin durumu ele alınıyor.

"Saray'ın bindirilmiş kıtaları" başlıklı yazıda HDP'ye yönelik faşist saldırılar tartışılıyor.

"Tuzluçayır dersleri : Tek yol halkın örgütlü, bilinçli direnişi" başlıklı yazıda ise faşist saldırılara karşı direniş içinde Tuzluçayır deneyimi ele alınıyor.

Cizre, saldırısıyla da direnişiyle de Türkiye'nin Kobanê'sine dönüştü "Cizre dimdik ayakta!" yazımız Cizre'ye yönelik saldırıları ve halk direnişini ele alıyor.

AKP'nin 5. Olağan Genel Kongresi 12 Eylül'de Ankara'da gerçekleşti "Tükenişin yolunda, tek başına" başlıklı yazımız Kongre sürecini analiz ediyor.

Savaşın vicdanını harekete geçiren iki dinamik var 'boşuna mı ölüyoruz' kaygısı ve daha politik bir tercih olarak 'savaşın haklılığı veya haksızlığı'nın sorgulanması "Savaşın vicdanı!" yazımızda tarihe göndermelerle bugünün isyan dinamikleri tartışılıyor.

Kibele sayfasında Ankara'da TBMM önünde kadınlar barış taleplerini yazdıkları tülbentlerle yola çıkmaları ve Mor Patika'da Palmira'nın savaşçı kraliçesi: Zenobia var.

5 Deniz'in gündeminde AKP'nin Suriye politikalarının Rus hava üssüyle suya düşmesi ile ilgili "Rusya sahaya iniyor" başlıklı yazı var.

Dünya sayfalarında Çipras'ın sırtını döndüğü 'radikal sol' programını uygulayıp uygulamayacağı ile ilgili "Yunan solunda yol ayrımı" ve "İngiliz İşçi Partisi'ne sosyalist genel başkan" başlıklı yazılar var.

Emek sayfalarında Petrol-İş'in başkanlığına AKP'li Ali Ufuk Yaşar'ın gelmesi ile ilgili "Petrol-İş'te AKP dönemi", HEMA'da işçilerin greve çıkmasıyla ilgili "Madende yasalar işçi direnişiyle işleniyor" ve Enerji-Sen genel kuruluyla ilgili "DİSK Enerji-Sen'de kriz çözüm yolunda" başlıklı yazılar yer alıyor.

Kent-Doğa sayfalarında "Yaşam alanlarımız Saray'a, savaşa değil bize ait" başlıklı yazı ve kent kent direniş sayfamız yer alıyor.

Halkın Mühendisleri sayfasında kent merkezlerinin sermaye lehine planlanmasıyla ilgili Mimar Doç.Dr. Gül Köksal ile röportaj yer alıyor.

Sermaye sayfasında AKP'nin Koza Holding başta olmak üzere Cemaat sermayesini hedef alan operasyonları ile ilgili "Cemaat sermayesine operasyon" başlıklı yazı var.

Atölye sayfalarımızın konusu; Demokrasi. "Demokrasi, ama hangi sınıf için?"

Dosya sayfamızda "Kızkardeşlik üzerine düşünceler" başlığı ile kız kardeşlik hukuku ile ilgili yazmız var.

Hukuk sayfasında adalete erişim pahalılığı ile ilgili "Hak aramak parayla 'çözüm' arayı bulmakta" başlıklı yazı yer alıyor.

Çukurova bölgesinde örgütlenen Halk Meclisleri'ni ve savaş karşıtı mücadeleyi 24. sayfamızda "Halk meclisleri örgütleniyor" başlıklı yazımızda işliyoruz.

25. sayfamızda ise Ahmet Atakan anmaları yer alıyor.

Sanat sayfamızda Üç Beş Ağaç Kervanı'nın "Yıkalım bu köhne düzeni!" başlıklı yazısı var.

15 günün mücadele gündemini Sokağın Sesi'nde ele alıyoruz.

Arka sayfamızda ise "Saray'ın 12 Eylül'üne karşı halk direnişte" başlığı ile Halkevleri eylemleri var.

  • Halkın Sesi sayı 241