239. sayı

Halkın Sesi Gazetesi 239. sayı 'Demokratik bir ülke, insanca yaşam ve barış için saraya karşı halk savunması' manşeti ile çıktı

"Savaş ve işçi sınıfı" başlıklı yazı ile Umar Karatepe, "Üniversiteler açılıyor! Gençlik için direniş zamanı" başlıklı yazısı ile Funda Dağlı gazetemizin bu sayısında yer alıyor.

2. sayfada "Bizim sokağımızda hayallerine de hukukuna da yer bulamayacaksın" başlığı ile Yol yazısı var.

Gündem sayfalarında (3, 4, 5, 6 ve 7. sayfalar); fiilen iktidarı elinde tutan Erdoğan'ın temsil krizinden faydanalarak kendini dayatması ve sokağın öneminin bir kez daha belirginleşmesi "Diktatörün labirenti", Erdoğan'ın iktidarını elinde tutmak için izlediği savaş siyaseti "Erdoğan eliyle ülke yangın yeri, asker, polis, gerilla ve sivil yurttaş cenazelerinde ortak tepki "Bu savaş Saray'ın!", kirli savaş yöntemlerinin ekmek yapan çocuktan "terörist" çıkarma çabaları, sokak ortası çocuk infazlarının başladığı "Çocuklar içi barış!" yazıları yer alıyor.

5 Deniz'in gündeminde Suriye krizine ilişkin görüşme trafiği ve bölgede cihatçı çeteler dışında hiçbir gücüm AKP ile ortak bir gelecek tahayyül etmediği var.

Çeviri sayfasında Mike Whitney'in "Esad'ı düşürmeden Suriye'yi yıkmaz" yazısı var.

Kibele sayfasında "Öldürmek mi? Hayatta kalmak mı? Meşru müdafaa!" başlığı ile İFK'nın "Kadınlar hayatlarına sahip çıkıyor" raporuyla ilgili Selime Büyükgöze ile gerçekleştirdiğimiz röportaj var.

Dünya sayfasında Ekvator'da petrol gelirleri sayesinde refah artışı yaşaması ve 2014'ten bu yana petrol fiyatlarının düşmesi sonucu denge politikalarının sonunun gelmesi ile ilgili "Ekvator'da merkez solun açmazı" yazısı var

Emek sayfasında "Enerji - Sen'de yenilenme sancısı" başlıklı yazı var.

Kent-Doğa sayfalarında "Madeni işçiyi, santrali doğayı öldürüyor" başlığı ile AKP'nin enerji üretim hedefi: Kömürlü termik santraller var.

Sermaye sayfamızda Türk lirasının hızla değer kaybetmesi, gıda fiyatlarının, işsizliğin ve borçluluğun artması ile ilgili "AKP'nin savaşı emekçiyi vurdu" başlıklı yazı var.

Halkın Mühendisleri sayfasında 'Değerli' madenlerin yer altında kalması ve yer üstüne yaşamın var olabilmesine olanak tanınmasıyla ilgili yazı var.

Medya sayfasında "Savaşın sansürü varsa, Sendika.Org'un direnişi var!" başlıklı yazı var.

Atölye sayfalarımızın konusu; Türkiye devriminin "Sosyalist Halk Devrimi" olarak kavramsallaştırılması

Tarih sayfamızda "Menderes'ten Erdoğan'a Suriye krizi" başlığı ile Menderes'ten bu yana Suriye politikaları var.

Dosya sayfamızda bu sayı "Kadın bedeni erkeğin tohumunu taşıyan kap ya da bir ambalaj mı?" kadın bedeniyle ilgili yazımız var.

Huku sayfasında ise İç güvelik paketinde Toplantı ve Gösteri Yürüyüş yasakları var.

Yaz okulu sayfamızda İstanbul'daki yaz okullarıyla ilgili izlenim yazısı var.

26. sayfamızda Kemalpaşa Halk Festivali var.

27. sayfamızda Sokağın Sesi.

Arka sayfamızda ise "Savaşı biz durduracağız" başlığı ile Barış Blok'ları var.

  • Halkın Sesi sayı 239