237. sayı

Halkın Sesi gazetesi, 237. sayısı "Ne zulmü kabul eder ne tehdide boyun eğeriz; Katillerin iktidarını yıkma zamanı" manşetiyle çıktı.

"Neyle karşı karşıyayız?" başlıklı yazısı ile Ferda Koç, "Gerçekliğin çölüne hoş geldiniz" başlıklı yazısı ile Ceyda Sungur ve "Köstebeği beklemeyen devrimci" başlıklı yazısı ile Soner Torlak bu sayının köşe yazarları.

2. sayfada, "Yılmayacağız, sinmeyeceğiz, izin vermeyeceğiz!" başlığı ile Yol yazısı var.

Gündem sayfalarında (3, 4 ve 5. sayfalar); Sosyalist Gençlik Federasyonu'nun çağrısıyla Kobanê'nin yeninden yeniden inşasına katkı için yola çıkan gençleri hedef alan Suruç katliamı "Katili tanıyoruz", Suruç katliamının ardından toplumsal muhalefet örgütlerinin yaptıkları açıklamaları içeren "Asıl sorumlulardan hesap soracağız!", Suriye'deki savaşa, AKP'nin bölgeye yönelik savaş tehditlerine ve izlediği politikalara karşı "AKP'nin savaş politikalarına karşı Barış Bloku kuruldu" başlıklı yazılar yer alıyor.

5 Deniz'in gündeminde İran ile P5+1 diyen anılan Birleşmiş Milletler Güvelik Konseyi'nin 5 daimi üyesi arasında yürütülen nükleer müzakereleri ve Haseke'de IŞİD'e karşı yapılan fiili ittifak var.

Dünya sayfasında Çipras'ın Avrupa sermayesine boğun eğmesi ve sol kanatın anlaşmayı Yunan halkına karşı bir darbe ve ülkenin yıkımı olarak nitelendirmesi var.

Kibele sayfasında 'Yaşamak için dayanışma' başlığı ile Ankara Mamak'ta şiddet gören Sırma'nın mücadelesi ve kadın dayanışması var.

Emek sayfalarında Güvelik-Sen'in barajı yıkıp toplu sözleşme hakkı kazanması ile SeraPoll işçileri ile gerçekleştirdiğimiz röportaj var.

Kent-Doğa sayfalarında Artvin'de madene karşı direnenler ve Yeşil Yol'a karşı mücadele eden Karadenizliler var.

Orta sayfalarda "Bu yaz bir oyun öğrendik adı 'özgürlük'" başlığıyla yaz okulları var.

Özel haberimiz olarak 16. sayfamızda Ankara'da Melih Gökçek'in kentsel rant politikalarını ve otopark mafyasına karşı direnişi yazdık.

Sermaye sayfamızda AKP döneminde sermayesine sermaye katan, ülkenin dört bir yanındaki her yağma projesinde adı geçen, sadakati karşılığı ihaleleri alan Cengiz Holding'in büyüme öyküsünü inceledik.

Halkın Mühendisleri sayfasında emek alanında edilgen bir rol üstlenen mühendislerin projelerdeki konumları var.

Hukuk sayfasında ise seçimden sonra yargıda iktidar karşıtı hareketlilik var.

Atölye sayfalarımızın konusu; devrimci sınıf, sınıf mücadelesi ve partileşme sorunlarını ele alıyoruz.

Tarih sayfamızda Fidel Castro ve yoldaşlarının 26 Temmuz 1953'te diktatörlüğe son vermek için gerçekleştirdiği Küba devrimi var.

Üniversite sayfamızda Kolektif Yaz Kampı'nın izlenimleri var.

Dosya sayfamızda bu sayı duygusal şiddeti işliyoruz "Tamam canım ben hallederim".

26. sayfamızda Erıc Vance'den çevirdiğimiz rüzgar enerjisini ele alan "Yel değirmenlerine karşı" başlıklı yazı yer alıyor.

28. sayfamızda Sokağın Sesi ve arka sayfamızda ise "Sabır taşmıştır, devrim zamanı" başlığı ile Suruç katliamının ardından gerçekleşen eylemler var.

  • Halkın Sesi sayı 237