235. sayı

Halkın Sesi gazetesi, 235. sayısı "Hesap sorulacak güvencesi sokak" manşetiyle çıktı.

"Bırakın ölüler, kendi ölülerini gömsünler" başlıklı yazısı ile Ferda Koç, "Yeni başlayanlar için Koalisyon" başlıklı yazısı ile Tufan Sertlek bu sayının köşe yazarları.

2. sayfada, "Bir iki üç daha fazla kriz" başlığı ile Yol yazısı var.

Gündem sayfalarında (3, 4, 5 ve 6. sayfalar); Kürt Hareketi'nin seçim sonrası stratejisinin ve koalisyon tartışmalarında müdahale ekseninin değerlendirildiği "Halk masayı kurdu çözüm mücadelede", seçim sonrası AKP'nin kurtuluş yolu krizi üzerine "İflah olmaz gayri", seçim sonrası yaşanan siyasi krizin incelendiği "Çözümsüz koalisyon denklemleri" ve düzenin çaresizliğine karşı 'kendi çaremizin' değerlendirildiği "Bırakın ölüler, kendi ölülerini gömsünler" başlıklı yazılar yer alıyor.

Dünya sayfasında işçi sınıfı ile sermayenin çıkarlarının uzlaşmaz bir karşıtlık içinde olduğunu bir kez daha gösteren, borçları için müzakere masasında olan Yunanistan var.

5 Deniz'in gündeminde YPG/YPJ'nin Tel Abyad'ı alarak ilerleyişi ve bunun karşısında yenilen IŞİD ve panikleyen AKP var.

Emek sayfalarında ise seçim sonrası tek talebi "istikrar" olan sermaye karşısında seçim öncesi verilen asgari ücret sözlerinin tutulmasını isteyen işçiler ile rakamlarla güvencesizlik ve işsizlik var.

Kent-Doğa sayfasında İstanbul'u nefessiz ve susuz bırakacak mega projelere karşı mücadelenin kırmızı çizgisi olan Kuzey Ormanları ve kent kent direnişler var.

Orta sayfalarımızda AKP'nin durdurulması için sokak muhalefetinin önemini irdeliyor, muhalefet partilerince halka verilen sözlerin tutulması ve AKP'nin durdurulması için 7 acil talebe yer veriyoruz.

Halkın Mühendisleri sayfamızda tarımda şirket egemenliğinin gıda güvenliğini nasıl tehdit ettiği var.

Sermaye sayfamızda seçim sonrası yağma, talan ve güvencesizleştirme politikalarının devamı için istikrar isteyen sermayenin koalisyon hesaplarını inceliyoruz.

Hukuk sayfamızda AKP'nin tek başına iktidarı kaybetmesiyle kendilerine Yüce Divan görünen eski bakanlar var.

19. sayfamızda Jack A. Smith'ten çevirdiğimiz "Obama Ortadoğu'da" başlıklı yazı yer alıyor.

Atölye sayfalarımızın konusu; düş değil, gerçek bir hareket olarak sosyalizm ve proletaryanın politik iktidarı ele geçirmesi ve daha ileri bir üretim düzenini örgütlemesi süreçlerinde aslolan kesintisiz devrim.

22. sayfamızda kadını ikincil konuma yerleştirip, erkeği iktidar olmaya zorlayan toplumsal cinsiyet var.

Kibele'ye Özgecan davasıyla yeniden öne çıkan "kadın cinayetleri politiktir" tartışmasını taşıdık.

Tarih sayfamızda AKP-MHP koalisyonu tartışmalarıyla gündeme gelen MC hükümetleri var.

26. sayfamızı "Çocuk cezaevleri kapatılmalı!" diyen Çekirdek Çocuk'a ve 27. sayfamızı Sokağın Sesi'ne ayırdık.

Arka sayfamızda ise, Halkevleri Yaz Okulu'nda ilk kez yer alan barış atölyesi var.

  • Halkın Sesi sayı 235