233. sayı

Halkın Sesi gazetesi, 233. sayısı "Diktatörü durdurmak elimizde" manşetiyle çıktı.

"Metal işçilerinin Gezi'si" başlıklı yazısı ile Hansel Özgümüş, "Naciye Abla'nın devrimine katılmak lazım" başlıklı yazısı ile Tuba Güneş, "HDP'yi desteklememiz ve çalışma yöntemlerimiz üzerine" başlıklı yazısı ile Samut Karabulut ve "Sosyalistlerin seçimi" başlıklı yazısı ile Ali Ergin Demirhan bu sayının köşe yazarları.

2. sayfada, "Bu sefer sandığa yürüyoruz" başlığı ile Yol yazısı var.

Gündem sayfalarında (3, 4 ve 5. sayfalar); TSK ile AKP arasında son dönemde belli konularda gözlenen mesafelenmeyi inceleyen "Genelkurmay 'rahatsız'", Hatay'da Suriyeli-yerel halk gerilimi üzerine "Hatay diken üstünde" ve HDP'ye yönelik saldırıların değerlendirildiği "AKP, HDP'ye savaş açtı" başlıklı yazılar yer alıyor.

5 Deniz'in gündeminde Suudi Arabistan-Türkiye-Katar öncülüğünde yeni bir saldırı dalgası başlatan Sünni koalisyonun icraatları ve AKP'nin fiilen Suriye savaşına girişi var.

Dünya sayfasında ise hükümet karşıtı kitlesel eylemler ve UÇK-Ordu çatışması ile gündeme gelen Makedonya ile Tayyip Erdoğan'ın yeni seçim sistemini örnek gösterdiği İtalya var.

Kibele'de kadınların sandıkta neyi oylayacağını tartışıyoruz.

Emek sayfalarını metal direnişine ve katliamın 1. yıldönümünde Soma'yı ve Soma için sokağa çıkanlara ayırıyoruz.

Kent-Doğa sayfasında "Yeni Türkiye"nin vadettiği, yalnızca AKP'nin değil CHP'nin de sürdürmeyi önüne koyduğu kent politikalarını inceliyoruz. Yapımı olay olan şimdi de yıkılan Cami-Cemevi ile Kamp Armen de Kent-Doğa sayfasında.

Orta sayfalarımızda HDP'nin neden barajı geçmesi gerektiğini yanıtlıyor, bu konudaki şüpheleri irdeliyor, sosyalistlerin bağımsız desteğinin gerekçe ve biçimini tartışıyoruz.

16. ve 17. sayfalarımız için seçim sürecinde ve seçim günü dikkat edilmesi gerekenleri özetleyen bir seçim kılavuzu hazırladık. 18. sayfamızda ise sosyalistlerin seçim tutumlarını inceliyoruz.

Sermaye sayfamızda gıda fiyatlarındaki artışın arka planına ve AKP'nin tarım politikalarına odaklanıyoruz.

Atölye sayfalarımızın konusu "rejim krizi", tartışmayı ilerletmek için yanıt aradığımız soru, Kemalist Cumhuriyetin krizi mi Sömürge Tipi Faşizmin mi? Tarih sayfamızda Erdoğan'ın miting meydanlarında elde Kuran propagandaya başlaması vesilesi ile siyaset ve din ilişkisini inceliyoruz.

Yüzyüze sayfasının konuğu Dr. Ali Çerkezoğlu; Gezi'yi, Haziran İsyanı'nın yıldönümünü konuşuyoruz.

Hukuk sayfamızda Soma, Halkın Mühendisleri sayfamızda ise seçime doğru mühendislerin AKP'nin çok övündüğü icraatçılığına ilişkin verdiği notlar var.

26. sayfamızı sandığın görmediği engellilere ayırdık, arka sayfamızı ise yakın tarihimizin güzelliğine, Haziran İsyanı'na ayırdık.

  • Halkın Sesi sayı 233