231. sayı

Halkın Sesi gazetesinin 231. sayısı "Ne yasak tanırız, ne diktatör: 1Mayıs'a" manşetiyle çıktı

"Medya kimin neyin aygıtı" başlığı ile Funda Başaran, "Kölelik devri" başlığı ile Umar Karatepe, "İlk isyan bildirileri" başlığı ile Tufan Sertlek yazıları ile Halkın Sesi'nde

2. sayfada, "Sokak yasak da tanımaz diktatör de" başlığı ile Yol yazısı var.

Gündem sayfalarında (3, 4 ve 5. sayfalar); AKP'nin kitle desteğinde önemli rol oynayan "istikrar ve ekonomik büyüme" algısını terse çeviren gelişmeler, Erdoğan'ın 7 Haziran hesapları, İç Güvenlik Yasası uygulamaları, AKP'nin Ağrı provokasyonu var

5 Deniz'in gündemi Yemen:'Suudi Arabistan'ın Vietnam'ı ve Suriye'de cihatçıların yeni başkenti haline gelen İDlip'te yaşananlar: Hatay'ın ötesi El Kaide.

Sermaye sayfasının gündemi "Nükleer enerji" ve Akkuyu Nükleer'in yalanlarla dolu reklam kampanyası.

Halkın Mühendisleri sayfasının gündemi ise elektrik kesintileri: Enerjide özelleştirmenin sonu büyük karanlık.

Emek sayfalarının gündemi 1 Mayıs ve Soma katliamı davası.

Kibele sayfasının gündemi ilçedeki sığınma evinin kapatılmasına karşı Mamaklı kadınların mücadelesi. Mor Patika'da ise İngiltere büyük maden grevinde madenci eşlerinin grevle kurduğu ilişki ve mücadelenin içindeki dönüşümleri konu ediliyor.

Üniversite sayfasında İ.Ü Rektörlüğüne seçimi kazanan Raşit Tükel yerine Mahmut Ak'ın atanması ile yaşanan gelişmeler ve Devrimci Gencçlik dergisinin 25. Yılı için İstanbul ve Ankara'da yapılan etkinlikler. yer alıyor.

Orta sayfalarımızda 'Yüz Yüze' bölümü yer alıyor. 1 Mayıs öncesi DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu ile röportaj yaptık: 'Anonim şirket değil demokratik cumhuriyet"

Kent ve doğa sayfalarımızın gündemleri Başakşehir Göçmen Konutları halkının park mücadelesi, Derelerin Kardeşliği Platformu'nun gerçekleştirdiği çalıştay ve AKM için yapılan eylemler.

Eğitim sayfamızda dershanelerin nasıl özel okullara dönüştüğünü bu dönüşüm sürecinin öğrenci, veli ve öğretmenleri nasıl etkilediğini tartışıyoruz.

'Katil, hırsız deyince akla…" başlıklı Hukuk sayfamızda muhalifleri sindirme yöntemi haline getirilmeye çalışılan 'cumhurbaşkanına hareket suçlaması'nı tartışıyoruz.

1 Mayıs öncesi Atölye sayfalarımızın gündemi sınıf mücadeleleri. 'Komünist manifesto ve sınıflar mücadelesi" başlığında sınıf mücadelesi dinamiklerini, 'Demirden çocukların izinde' başlığında ise kapitalizmin gelişim süreci ile sınıf mücadelelerinin ilk pratikleri ele alınıyor.

Tarih sayfamızın konusu 'İlk isyan bildirileri'

Bu yıl onuncu yılını kutlayan Uluslararası İşçi Filmleri Festivali de Halkın Sesi sayfalarında yer buluyor. Festival'in Türkiye Koordinatörü Önder Özdemir 'İşimiz gücümüz yaşamak' temalı festivali anlatıyor.

Medya sayfasında Funda Başaran Marx'ın gazeteciliği yazılarına devam ediyor: Medya kimin, neyin aygıtı?

Sokağın Sei sayfamızda Halkevleri'nin 12 Nisan mitingi öncesi gerçekleştirilen eylemler ve AKP'nin miting çalışmalarına yönelik baskıları var.

26-27. sayfalarımızda 'Yürü üstüne üstüne' diyerek 12 Nisan'da Ankara'da buluşan binlerin meydan okuması yer alıyor.

Arka kapağımızın gündemi ise 1 Mayıs.: Eşitlik, demokrasi ve kardeşlik için yürü üstüne üstüne.

  • Halkın Sesi sayı 231