228. sayı

Halkın Sesi gazetesinin 228. sayısı "Kadınlar ayakta, özgürlük sokakta" manşeti ile çıktı.

"Temsil alanı ile gerçek hareket örtüşmezse ne olur?" başlığı ile Ferda Koç, "'Erkekliğinizi' kadınlar yenecek" başlığı ile Hande Yanar, "Üniversiteli kadınların şartları var" başlığı ile Hilal Kınay, "'Algı yönetimi' ve gerçek yazısı ile Funda Başaran, "Facebook fabrikası" yazısı ile Önder Özdemirköşe yazıları ile Halkın Sesi'nde

2. sayfada, "AKP'nin saltanatını kadınlar yıkacak" başlığı ile YOL yazısı var.

Gündem sayfalarında, (3, 4 ve 5. sayfalar) Meclis'te görüşülen İç Güvenlik Paketi karşısında direniş, HDP etrafında dönen baraj tartışmaları, Kürt sorununda "müzakere" sürecinin krizleri, Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından ithal edilen "isyan bastırma mermileri" ve Süleyman Şah'tan kaçış operasyonu var.

Halkın Sesi yazarı Murat Bay 6. Sayfada Suruç/Özel röportajıyla çadır kentlerde yaşanan krizi anlatıyor: "Kobanelinin onuru AKP'nin çadırına sığmaz"

5 Deniz'in gündemi Suriye iç savaşında sahada yaşananlar: "Halep oradaysa arşın burada"

Dünya sayfasında gündem Syriza: "AB için küçük, Syriza için büyük taviz"

Kibele sayfamızın gündemi Özgecan Aslan'ın ardından öfkelerini sokağa taşıyan kadınların "şartları"

Emek sayfalarımızda Metal Grevi'nin ardından bir değerlendirme yazısına yer veriyoruz: "Sorun sendikalarda mı?" Emek sayfamızın bir diğer gündemi ise 48. Yaşını direnişlerle ve etkinliklerle kutlayan DİSK.

Sermaye sayfasında "İşsizlik masal dinlemez" yazımızda TÜİK ve DİSK-Ar'ın verileri ile işsizliği ve yükselen iflas oranlarını ele alıyoruz.

Halkın Mühendisleri sayfasında ise gündem AKP'nin çıkarmaya çalıştığı TMMOB yasası ve mühendislerin mücadelesi Halkın Sesi'nin orta sayfası kadınların isyanının sesi oluyor. Özgecan Aslan eylemlerinde neler yaşandı, kadın isyanı 8 Mart'a nasıl taşınacak?

Kent-Doğa sayfalarımızda 8 yıldır HESçi şirketlere direnen Fındıklı halkının mücadelesi var.

Bir diğer Kent-Doğa sayfamızda ise esnafın bıçaklı saldırısı ile öldürülen Nuh Köklü'nün mahallesine Yel değirmeni'ne konuk oluyoruz. Halkın Sesi yazarı Didar Aytaş izlenimlerini yazdı : "Nuh'un mahallesi"

Liseliler büyüyen lise mücadelesini Halkın Sesi'ne anlattı: "AKP'nin fıtratında gericilik, liselilerin ruhunda isyan var: Sıralardan kent meydanlarına"

13 Şubat boykotunun ardından Eğitim Hakkı Meclisi'nin değerlendirmesi Halkın Sesi eğitim sayfalarında yer buluyor. Atölye sayfalarımızda "Yalan da olsa hoşuma gidiyor" başlığında neoliberal islamcı siyasetile birlikte savaş kataloğuna eklenen algı yönetimini ve devrimci siyasetin tutumunu ele alıyoruz. "Ezenler ezilenerle savaşıyordu ilk önce gerçekleri vurdular" üst başlığı ile Funda başaran da "algı yönetimini" ele alıyor.

Tarih sayfasında Tufan Sertlek, "Hilafet devleti mümkün mü?" sorusunu tartışıyor.

Üniversite sayfasında gündem AKP'nin geri adım attığı harç sistemi ve mücadele.

Medya sayfasında Önder Özdemir "Facebook fabrikası" başlıklı yazısında kapitalist sistemin bu "büyük fabrikası"nı ele alıyor.

Hukuk sayfamızın gündemi İç Güvenlik Yasası"

83. yılını etkinliklerle kutlayan Halkevleri 26. Sayfamızın konuğu.

Sokağın Sesi sayfalarında son 15 günün sokak eylemleri var.

Arka kapağımızın gündemi ise erkek şiddetine "Artık yeter" diyen kadınlar.

  • Halkın Sesi sayı 228