227. sayı

Halkın Sesi'nin 227. sayısı "İktidarda yönetememe korkusu" manşeti ile çıktı.

" Köprüden önceki son çıkış mı?" başlığı ile Ferda Koç, "Emeklilerin dünü, bugünü, geleceği" başlıklı yazısıyla Kazım Pekşen, ….

2. sayfada, "Sokakta girişim yok, mücadele var" başlığıyla Yol yazısı var.

Gündem sayfalarında, (3, 4 ve 5. sayfalar) Niğde davası üzerinden AKP-MİT-cihatçı çete ilişkileri, Kürt sorununda müzakere süreci ve iç güvenlik paketi ve iktidarın yönetememe korkusu başlıklı analiz yer alıyor.

Halkın Sei yazarı Murat Bay 6. Sayfada Kobane'den anlatıyor: Her şey yıkıldı "özgürlük" hariç

Halkın Sesi yazarı Vecih Cüzdan Hatay-Yayladağı izlenimlerini 7. sayfada aktarıyor: Yayladağı'nda herkes cihatçıların Keseb'e tekrar saldıracağını söylüyor

Halkın Sesi Kibele sayfalarının bu sayıdaki gündemi "Eşitiz , biz varız" kampanyası

Dünya sayfasında, Yemen'de yaşanan iktidar savaşını anlatıyor

Emek sayfasında, işçi sınıfının kıdem tazminatına yönelen saldırılar var.

Sermaye sayfasında, Türkiye'de oluşturulan elektrik pazarı, elektrik borsası ve bunun halka yansıması ele alınıyor Enerji sayfasında elektriğin özelleştirilmesi sonrası yaşananlar yer alıyor.

Halkın Sesi'nin orta sayfası bu yıl 83. Kuruluş yıldönümünü etkinliklerle kutlamaya hazırlanan Halkevleri var: Halkın siyaseti, halkın örgütü

Halkın Mühendisleri sayfasında, "Grevin mühendis hali" başlığı ile metal sektöründe çalışan mühendislerin grev karşısındaki tutumları ele alınıyor.

Hukuk sayfasında, "Grev hakkı, grev yaparak kazanılır" diyen Av. Mehmet Ümit Erdem'in 8 soruda grevi ve grev yasaklarını özetleyen yazısı yer alıyor.

Çeviri sayfasında Robert Hunziker'in "Devrimler sokakta başlar" başlıklı yazısında Avrupa çapındaki sokak hareketleri ele alınıyor.

19. sayfada Halkevleri Emekli Hakları Ve Emeklilik Hakkı Atölyesi'nden Kaızm Pekşen'in emeklilerin sorunlarını anlattığı yazısı ve Alevi mitingi yer alıyor.

Atölye sayfasında başkanlık sistemi ve faşizm tartışılıyor.

Medya sayfasında Önder Özdemir "televizyon ve gazetelerin sonu mu?" başlıklı yazısında medya dünyasındaki değişimi ele alıyor.

Tarih sayfasında Tufan Sertlek, İslam ve şiddeti irdeliyor.

Kent ve doğa sayfalarında ise gündem Çanakkale. Çanakkale Çan Dondurma köylüleri madene karşı mücadelelerini Halkın sesi'ne anlatıyor.

Bu sayıda dosya konumuz Syriza. Ali Ergin Demirhan yazısında Syriza deneyimini ele alıyor.

Sokağın Sesi sayfalarında son 15 günün sokak eylemleri var.

Arka kapağın gündemi ise metal işçisinin direnişi.

  • Halkın Sesi sayı 227