281. sayı

Halkın Sesi 281. sayı “Mühür senin elinde geleceğin için “HAYIR” de” manşeti ile çıktı.

Mühür senin elinde geleceğin için “HAYIR” de” manşetiyle çıkan Halkın Sesi gazetesinin 280. sayısında;

2. sayfada “Yüzde 50 yetmez, hedef yüzde 60” başlıklı YOL yazısı bulunuyor.

Ali Ergin Demirhan’ın “Referandumun resmi olmayan kesin sonuçları” başlıklı köşe yazısı 3. sayfada yer alıyor.

4. ve 5. sayfalarda referaduma sayılı sayılı günler kala propagandasını yalanlar üzerinden kuran AKP’nin yalanları “Evet’in yalan perdesini kaldırın, gerçeğin Hayır’ını göreceksiniz!” başlıklı yazıda anlatılıyor.

6. sayfada, AKP’nin kararsızlara yönelik başlattığı yeni kampanyasının içeriği ve açık noktaları değerlendiriliyor.

Emek- Sermaye sayfasında başkanlık sisteminin işçiler açısından ne gibi tehditler oluşturduğu ve sermayenin başkanlık sistemine bakışı yer alıyor.

8. ve 9. Sayfalarda İç Anadolu’nun şehirlerini bir bir gezen Hayır Kervan’ının hikayesi ve gittiği şehirlerde edindiği izlenimler bulunuyor.

Kibele sayfasında Karadenizli kadınların yaptığı çalışmalar “Gene geldim yaylaya odun mu edeceğum, Tek Adam rejimine boyun mu eğeceğum…” başlıklı yazıda değerlendiriliyor.

11. sayfada “Son söz diktatörün değil kadınların!” başlıklı MOR PUSULA yazısı bulunuyor.

12. ve 13. sayfalarda referandum günü sandıklarda görev yapacakların neler yapması gerektiği ve hakları yer alıyor. Sandık kurulu üyeliği ve müşahitlik dışında görevlilerin yapılan usulsüzlükleri bildireceği kanallar bulunuyor.

5Deniz sayfasında, Fırat Kalkanı’nın “başarıyla sonuçlandığını” açıklayan hükümetin Suriye’ye işgalci olarak girdiği operasyonun 8 aylık serüveni infografi ile anlatılıyor.

15. sayfada Sokağın Sesi sayfası bulunuyor.

  • Halkın Sesi sayı 281