278. sayı

Halkın Sesi 278. Sayı “‘Hayır’Ola Türkiye” manşeti ile çıktı.

 “‘Hayır’Ola Türkiye” manşetiyle çıkan Halkın Sesi gazetesinin 278. sayısında;
2. sayfada “El mi yaman bey mi!” başlıklı YOL yazısı bulunuyor.
Ferda Koç’un “AKP-MHP koalisyonu nereden geldi nereye gidecek” başlıklı köşe yazısı 3. sayfada yer alıyor.
4. sayfada Tek Adam sistemine karşı islamcı camiadan yükselen sesler “Zillullah-ı fi’l alem misin!” başlıklı yazıda anlatılıyor.
5Deniz sayfasında bir hafta içerisinde Saray iktidarının Suriye politikası hakkında değişen söylemi ve yaratılan güvensizlikle, ABD ya da Rusya’dan en az birinin şimşeklerini üzerine çekmesi değerlendiriliyor.
6. sayfada “evet” propagandasının etkisiz, vaatsiz söylemi ve bu durumun AKP içerisindeki yarattığı kaygılar “Rüzgar terse dönüyor” başlıklı yazıda değerlendiriliyor. 7. Sayfada ise “hayır” diyenlere yönelik saldırılar ve “hayır”cıların saldırılar karşısındaki dik duruşu anlatılıyor.
Türkiye’nin dört bir yanında kurulan Hayır Meclisleri’nin farklı ve yol gösterici icraatları 8. ve 9. sayfada yer alıyor.
Yüz yüze sayfasında HDP Adana Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu üyesi Meral Danış Beştaş’la HDP’nin referandum sürecinde nasıl bir kampanya yürüteceğine dair konuştuğumuz röportaj bulunuyor.
11. sayfada “Söz, yetki, karar Tek Adama değil, kadınlara!başlıklı MOR PUSULA yazısı bulunuyor.
12. sayfada üniversitelerde cübbelerin postallar altında çiğnenerek yaşanan tasfiyeler “O üniversite yeniden kurulacak!” başlıklı yazıda değerlendiriliyor. 13. Sayfada ise tasfiyeler karşısında harekete geçen üniversite bileşenlerinin “Kahrolsun istibdat yaşasın hürriyet” sloganıyla onlarca üniversitede gerçekleştirdiği eylemlere yer veriliyor.
Emek sayfasında DİSK’in başkanlık sistemi olan ülkelerde emeğin durumuna dair hazırladığı rapor “Başkanlıkta emeğin hakkı yok” başlığıyla değerlendiriliyor.
16. sayfada Sokağın Sesi sayfası bulunuyor.

  • Halkın Sesi sayı 278