274. sayı

Halkın Sesi 274. Sayı "Yalanın, savaşın, ölümün iktidarını gerçeklerle sarstık örgütlenerek yıkacağız" manşeti ile çıktı.

" Yalanın, savaşın, ölümün iktidarını gerçeklerle sarstık örgütlenerek yıkacağız" manşetiyle çıkan Halkın Sesi gazetesinin 272. sayısında;
2. sayfada “Gerçekler devrimcidir, haykıralım!” başlıklı YOL yazısı bulunuyor.
3. sayfada Ferda Koç’un “Yamalı bohça dağıldı” başlıklı köşe yazısı bulunuyor.
4. sayfada Saray iktidarının beslediği ve Türkiye’de kök salmasını sağladığı Nusra’nın Türkiye için nasıl bir tehdit oluşturduğu Karlov suikasti ile birlikte değerlendiriliyor.
5. sayfada Karlov suikastini gerçekleştiren çevik kuvvet polisi Mevlüt Altıntaş’ın güvenlik güçlerinin dinselleştirilmesi sonucu ortaya çıktığı ve birçok Altıntaş’ın daha güvenlik güçleri içerisinde bulunduğu değerlendiriliyor.
6. sayfada “Soylu’nun yolu ülkeyi kana boğuyor” başlıklı yazı bulunuyor.
7. sayfada Kayseri saldırısı sonrası HDP’ye il ve ilçe binalarına yönelik saldırılar ve AKP ve PKK arasındaki Şengal krizi değerlendiriliyor.
Saray’ın El Bab’da itildiği bataklıkta ağır yenilgiler alması ve IŞİD’in 2 TSK askerini yakması 8. ve 9. sayfalarda değerlendiriliyor.
IŞİD’in iki TSK askerini yakarak katletmesinin ardıdan sokağa çıkan ve iktidarın ağzını bile açamadığı yerde halka gerçekleri anlatan Halkevciler gözaltına alındı. 10. ve 11. sayfalarda TSK askerlerinin katledilmesinden sorumlu olan iktidardan hesap soran Halkevcilerin eylemleri ve vapurdan metroya, meydanlardan kahvehanelere gerçekleri halk ile buluşturması anlatılıyor.
Kibele sayfalarında “2017’de de hakikati haykıracağız!” başlıklı MOR PUSULA yazısı ve 2016 yılı kadın eylemlerinden fotoğraflar bulunuyor.
Dünya sayfalarında Berlin saldırısı sonrası, krizi fırsata çevirmek ve kendi koltuğunu güçlendirmek adına harekete geçen Merkel’in politikaları ve dünyada gerçekleşen eylemler yer alıyor.
Forum sayfasında DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu ile emeğin siyasi düzlemdeki yerini, emek hareketinin son bir yılını ve 2017’ye devreden mücadele başlıklarını konuştuğumuz röportaj bulunuyor.
Hukuk sayfasında “Ethem ve Karlov’un katilini ortaklaştıran kara leke: Kolluğun cezasızlığı” başlıklı yazı bulunuyor.
Bir filk bir kitap sayfasında Jose Saramago’nun Kabil isimli kitabı “Saramago’nun labirenti Kabil” başlıklı yazı ile değerlendiriliyor.
Sokağın Sesi, 19. sayfada yer alıyor.

  • Halkın Sesi sayı 274