273. sayı

Halkın Sesi 273. sayı "Başkanlık sevdasının sonucu kriz kaos katliam teslim olmayacağız!" manşeti ile çıktı.

"Başkanlık sevdasının sonucu kriz kaos katliam teslim olmayacağız!" manşetiyle çıkan Halkın Sesi gazetesinin 273. sayısında;
2. sayfada “Saray yolu düz gitmez” başlıklı YOL yazısı bulunuyor.
3. sayfada “Başkanlık Meclis’te, hiçbir şeyin garantisi yok!” başlıklı yazı bulunuyor. Meclis’e getirilen anayasa değişikliği teklifi ve Erdoğan’ın başkanlık yolunda aşması gerekecek engeller değerlendiriliyor.
4. sayfada Beşiktaş’ta yaşanan ve TAK’ın üstlendiği saldırı “Katliam davetiyesi Saray’dan” başlıklı yazı ile değerlendiriliyor.
5. sayfada Ferda Koç’un “Ortadoğu tipi bir iç savaşı kabul etmeli miyiz?” başlıklı köşe yazısı bulunuyor.
5Deniz sayfalarında (5. ve 6. sayfalar) Vecih Cuzdan’ın “Halep kurtuldu ama ateşi Türkiye’yi yakacak” başlıklı köşe yazısı ve TSK’nin yürüttüğü El-Bab operasyonunun açmazları değerlendiriliyor.
Kibele sayfasında “Tecavüz kültürü kuşattıkça tüm hayatı özgürleştireceğiz” başlıklı yazı bulunuyor.
Ekonomi sayfalarında Saray iktidarının yaklaşan ekonomik kriz karşısında alamaya çalıştığı önlemler değerlendiriliyor. 10. sayfada “12 milyon asgari ücretli döviz bozsun!” başlıklı yazı ile iktidarın ekonomik durum karşısındaki acizliği anlatılıyor. 11. sayfada ise Çağlar Özbilgin’in “Bir mafya iktidarının acizliği” başlıklı yazısı bulunuyor.

Emek sayfasında süren 2017 bütçe görüşmelerinde emekçilerin asgari ücrete zam talebi ve DİSK’in “Asgari ücret 2000 net!” kampanyası bulunuyor.

Sermaye sayfasında, ekonomik kötü gidişatta sermayenin aldığı tutum, patronların güvence talebi ve iktidardan beklentileri değerlendiriliyor.
Dünya sayfasında sıkça dillendirilen “Avrupa’da sağ yükseliyor” söylemine karşı “Sağın yükselişi değil, merkezin çözülmesi” başlıklı yazı ile Avrupa’daki durum değerlendiriliyor.
15. sayfada Halkevleri Genel Başkan Yardımcısı Nuri Günay ile yapılan söyleşimiz yer alıyor. Sayfada olası bir başkanlık referandumuna karşı toplumsal muhalefetin imkanları ve “faşizme karşı birlik” değerlendirmeleri bulunuyor.
Hukuk sayfasında Soma davasında hukuksal olarak yapılabilenleri ve yapılamayanları Av. Denizer Şanlı anlatıyor.
Halkın Mühendisleri sayfasında adı seçim anketi sonucu aynı kalan Avrasya Tüneli’nin İstanbul trafiği ve yaşamına etkileri değerlendiriliyor.
Bir Film/Bir Kitap sayfasında Menderes Samancıların başrolünde oynadığı ve bir inşaat işçisinin hayatını anlatan Babamın Kanatları filminin değerlendirmesi yer alıyor.
19. sayfada Sokağın Sesi sayfası yer alıyor.

  • Halkın Sesi sayı 273