272. sayı

Halkın Sesi 272. Sayı "AKP yalpalıyor daha fazla direniş" manşeti ile çıktı.

"AKP  yalpalıyor daha fazla direniş" manşetiyle çıkan Halkın Sesi gazetesinin 272. sayısında;
2. sayfada “Değirmenin üstü her gün yel olmaz” başlıklı YOL yazısı bulunuyor.
3. sayfada Çağlar Özbilgin’in “Kaynayan kazan kapak tutmaz” başlıklı köşe yazısı bulunuyor.
4. sayfada CHP’nin darbe girişimi sonrası tekrar saga yaslanan pozisyonu “CHP kaçtıkça AKP kovalıyor” başlıklı yazıda değerlendiriliyor.
5. sayfada Adana Aladağ’da Sülemancılar Cemaat’ine ait yurtta meydana gelen yangın ve Kürt hareketinin siyasal temsilcilerine yönelik saldırı ve tutuklmamaların haberi bulunuyor.
“Faşizme karşı birlik ihtiyacı meydanda” başlıklı yazı 6. sayfada bulunuyor. Yazıda 20 Kasım Kartal mitingi ve toplumsal muhalefetin durumu değerlendiriliyor.
7. sayfada AB ve NATO’dan ardı ardına ihtar yiyen Erdoğan’ın çaresizliğinde Putin’in Erdoğan’la nasıl oynadığı anlatılıyor.
5Deniz sayfasında “Bu savaş Saray için” başlığı ile El Bab savaşının nedenleri anlatılıyor.
9. sayfada Vecih Cuzdan’ın “           Ya yenilgiyi kabul eder çekilirsin ya da savaşı seçip ezilirsin” başlıklı köşe yazısı bulunuyor.
Forum sayfasında Okmeydanı’nda yaşanan saldırılar; Halkevi’nin tabelasının  çalınması, Polisin Akrep tipi zırhlı araçla bir Halkevi yöneticisinin bacağını kırması ve mahallede polis eliyle dağıtılmaya çalışılan uyuşturucuya karşı mücadele anlatılıyor.
11. sayfada “Tek bir kadın bile örgütsüz kalmayana kadar!” başlıklı MOR PUSULA yazısı bulunuyor.
12. ve 13. Kibele sayfalarında AKP’nin tecavüz yasasına karşı kadın isyanı ve kazanımı anlatılıyor.
14. Kibele sayfasında ise 25 Kasım eylemleri bulunuyor.
Dünya sayfasında, dünyanın birçok ülkesinde eğitim, sağlık, sosyal politikalar konusunda bütçe kısıntılarına karşı gerçekleşen eylemler bulunuyor.
Emek sayfasında kamu emekçilerinin ihraçlar ve açığa almalar sonrası işe dönüşleri ve işlerini geri kazana kadar gerçekleştirdikleri direniş anlatılıyor.
Yüz yüze sayfasında iktisatçı-yazar Mustafa Sönmez ile gerçekleştirdiğimiz söyleşiş bulunuyor. Söyleşide bizi nasıl bir ekonomik geleceğin beklediği değerlendiriliyor.
Ekonomi sayfasında doların rekor seviyede yükselişi ve borçlanmalar sonucu ekonomik kriz kapıda değerlendirmesi yapılıyor.
Üniversite sayfasında Boğaziçi Üniversitesi’ne kayyum rektör atanması ve sonrasında YÖK’ün verdiği “Rektör aranıyor ilanı” ile üniversitelerde gelişebilecek özerk demoratik üniversite talebi ve bu talebin hangi doğrultuda örgütlenebileceği değerlendiriliyor.
Hukuk sayfasında AKP’nin geçirmek istediği tecavüz yasasının hukuksal analizi yapılıyor.
Halkın Mühendisleri sayfasında Siirt’te Ciner Holding’e ait madende meydana gelen iş cinayetinin nedenleri ve sorumluları anlatılıyor.
Sokağın Sesi, 22. ve 23. sayfalarda bulunuyor.

  • Halkın Sesi sayı 272