270. sayı

Halkın Sesi 270. Sayı " Faşizme karşı omuz omuza" manşeti ile çıktı.

"Faşizme karşı omuz omuza” manşetiyle çıkan Halkın Sesi gazetesinin 272. sayısında;
2. sayfada “Ülkemize, özgürlüğümüze, insanlarımıza sahip çıkacağız!” başlıklı YOL yazısı bulunuyor.
3. sayfada Şişli Kent Kültür’de ilk açık toplantısı düzenlenen Demokrasi İçin Birlik platformunun hangi ihtiyaca karşılık geldiği “Zamanı gelmiş bir fikir kadar güçlü” başlıklı yazıda değerlendiriliyor.
4. ve 5. Gündem sayfalarında “Bu bir varlık yokluk savaşı” başlıklı yazıda Başkanlık rejimi tartışmaları ve AKP-MHP ortaklığının hangi temelde şekillendiği değerlendiriliyor.
6. sayfada Cumhuriyet gazetesinde süren direniş anlatılıyor.
7. sayfada Kürt halkına ve siyasal temsilcisi HDP’ye yönelik saldırılarda Saray iktidarının vites artırması ve karşılığında Kürt halkının verdiği refleksler değerlendiriliyor.
 5Deniz sayfasında “Musul'da darbe üstüne darbe” başlıklı yazı ile Musul operasyonuna dahil olamayan Erdoğan’ın dış politikadaki acizliği anlatılıyor.
9. sayfada Vecih Cuzdan’ın “           Suriye seferinde erken hüsran” başlıklı köşe yazısı bulunuyor.
Kibele sayfasında Halkevi Kadınları’n 25 Kasım çağrıları bulunuyor.
11. sayfada “Tekmecilere karşı da laiklik! Bize laiklik gerek!” başlıklı MOR PUSULA yazısı bulunuyor.
12. ve 13. Emek sayfalarında taşerona kadro sözünü unutan iktidarın “performans” ve “iş güvencesini” gündeme getirerek hazırlandığı yeni saldırı dalgası değerlendiriliyor.
Sermaye sayfasında İzmir’de patronların gerçekleştirdiği 3. İzmir İş Sağlığı ve Güvenliği Zirvesi ve Fuarı “Kültürlü katiller” başlıklı yazıda değerlendiriliyor.
Kent&Doğa sayfasında İBB’nin kepçeyle girerek yıkmaya çalıştığı Roma Parkı’ndan eli boş dönmesi anlatılıyor.
Eğitim sayfasında, Proje okullarda öğretmenlere vedaların başlaması sonrası gelecek mücadesine evrimleşen eylemler Geleceğine sahip çıkanlar direnişe devam ediyor” başlıklı yazı ile değerlendiriliyor.
Üniversite sayfasında, “Üniversite biziz, üniversite bizim!” başlıklı yazı bulunuyor.
Hukuk sayfasında, AV. Mehmet Ümit Erdem’in “Faşizme karşı demokrasiyi savunan baro için mücadeleye devam!” başlıklı yazısı bulunuyor.
Halkın Mühendisleri sayfasında Türkiye’de kurulmak istenen ve dünyanın en büyük olacağı söylenen güneş enerji santralinde üretilecek enerjinin doğaya vereceği zararla ve bu enerjinin kimin için üretildiği değerlendiriliyor.
20. sayfada “Davamız var!” başlığı ile yaklaşan 10 Ekim Ankara Gar Katliamı davasının önemi ve geçen 1 yıl içinde yaşanan gelişmeler anlatılıyor.
Bir Film/Bir Kitap sayfasında “Dalga’yı seyredin faşizmi göreceksiniz” başlığı ile Die Welle filmi tanıtılıyor.
Sokağın Sesi, 22. ve 23. sayfalarda bulunuyor.

  • Halkın Sesi sayı 270